Archivace, prezentace, třídění - Hit office

Žádná kancelář se neobejde bez různých úložišť, které mají zvýšit přehlednost archivovaných dokumentů. Některé prvky se dají využít pro prezentaci.

Prvky, které zabrání chaosu nejen v kanceláři

V každé kanceláři musí být vše uloženo natolik přehledně, aby zaměstnanci věděli, kam sáhnout. Pokud by zde byl chaos, pak by se vaše práce nejen zbytečně prodlužovala, ale byla by únavná a nepříjemná. Stále něco hledat přeci nikoho nebaví. 

  • Druhým nežádoucím důsledkem by byla možná ztráta klientely. 
  • Nepořádek by asi nikoho nepřesvědčil, že je firma solidní. 

Zamezit těmto nepříjemnostem lze docela snadno a jednoduše pořízením vhodných pomocníků. V každé firmě je nutná archivace dokumentů. 

  • K tomu slouží celá řada prvků. 
  • Patří mezi ně pákové pořadače, stohovatelné boxy, různé druhy desek nebo rychlovazače. 

V současné době se staly prezentace nezbytným doplňkem mnoha podnikatelských oborů. Pro tyto účely je možné využít tzv. euroobaly buď v transparentní podobě nebo barevné. Tyto obaly můžete označit logem svém firmy nebo vhodným heslem. 

Přehlednost i v domácnostech

Pro možnost třídění dokumentů jsou vhodným prvkem pořadače – šanony, které nacházejí uplatnění nejen v kancelářích a firmách, ale také v mnoha domácnostech. 

  • Slouží k ukládání smluv, záručních listů, faktur, pojistek, účetních dokladů a řady dalších dokumentů. 
  • Výhodou je nejen jejich rychlé nalezení v případě potřeby, ale také jistota, že se neztratí anebo neponičí. 

Pákové pořadače také ušetří mnoho místa v zásuvce vašeho psacího stolu. Vejde se sem totiž skutečně velké množství listinných dokumentů, které by zbytečně zabíraly místo. Pákové pořadače jsou pro možnost bezpečného uložení vybavené stlačovací lištou. 

  • K přehlednému zakládání a archivaci dokumentů je možné využít odkládací mapy. 
  • Jedná se o jednoduché desky různých formátů i barev. 

Papírová podoba může být buď ve variantě bez chlopně nebo s jednou/třemi chlopněmi. Prešpánové desky (karton s voskovanou povrchovou úpravou) mohou a nemusejí být vybavené chlopní nebo gumičkou.