Bederní a zádové opěrky

Práce v kanceláři není nijak zdraví prospěšná, pokud k tomu nejsou odpovídající pomůcky. Sedavé zaměstnání může způsobit velké bolesti zad a další problémy. 

Sedět se dá i zdravým způsobem

Špatné sezení může skutečně způsobit bolesti dolní části zad a to je pouhý začátek problémů. Bederní část je totiž několika násobně zatěžována a to vede i ke špatnému držení celého těla. To samozřejmě může vyvolat řadu dalších zdravotních problémů. Přitom stačí velmi málo. V první řadě se zaměřit na správnou kancelářskou židli, případně na správně tvarované bederní a zádové opěrky, které napomohou ke správnému držení páteře. 

1. Bederní opěrky – dají se zakoupit samostatně a zajišťují podporu páteře prakticky kdekoliv. Jsou přenositelné, tudíž se dají umístit na kancelářskou židli, klasickou židli, do křesla, ale rovněž i na sedací soupravu nebo dokonce do auta. 

  • Vyplní efektivně mezeru mezi sedadlem a spodní částí zad.
  • Podpoří správné zakřivení páteře, tudíž si ji již nebudete nevědomky deformovat.
  • Záda tak zbavíte velké zátěže.
  • Pěnová výplň je příjemná a je zaručeno proudění vzduchu, což zvyšuje komfort používání.
  • Nastavitelný pásek ji umožní nastavit do vhodné polohy. 

2. Zádové opěrky – opět skvělé pomůcky pro správné držení páteře, vzhledem k jejich provedení, tak tento systém skutečně nutí jedince držet tělo ve správné pozici při sezení. Jsou naprosto vhodné i pro děti a jejich využití se opět nalezne všude, kde se dá sedět a to klidně i na zemi. Výplň je z paměťové pěny a plast není nepříjemný, naopak je pružný a zároveň dostatečně pevný.

Vysoký komfort při sezení

Kdo skutečně má kancelářskou práci a během dne více prosedí, tak by měl vážně uvažovat o koupi bederních a zádových opěrek.  Není to rozhodně marná investice, ale podpoří se tím vlastní zdraví. Zádové opěrky podpoří správné a pohodlné, dlouhodobé sezení, čímž redukují napětí zádových svalů a udržují správné zakřivení páteře. Ideální je třídílná opěrka zad, která má vhodný moderní design, ale především správné a efektivní účinky při sedavém zaměstnání.