Drobné kancelářské potřeby - Koh-i-noor

Ačkoliv se hovoří o drobných kancelářských potřebách, nemohla by bez nich fungovat žádná kancelář. Mnoho z nich najde své využití i v našich domácnostech.

 Drobné kancelářské potřeby jsou nezbytností 

Pokud by v kanceláři chyběly drobné kancelářské potřeby, byla by práce zaměstnanců těchto kanceláří velice ztížena a zcela zbytečně by se ztrácel drahocenný čas.  

Co patří pod tento pojem?  Celá řada produktů. 

Mezi jinými děrovačky, sešívačky, nůžky, nože na dopisy, drátěný program, ořezávátka a mnoho dalších. 

  Většinou se jedná o drobnosti, které jsou léty osvědčené, a tak nemá smysl měnit je za něco jiného. 

  Kancelářské spony a sešívačky 

  K jednoduchým, ale účelným pomůckám, se řadí kupříkladu různé druhy spon. Spony do sešívačky, kovové i barevné spony na dopisy nebo kancelářský klip.

  •  Jestliže chcete k sobě pevně připnout dokumenty, pak se vám bude hodit klasická kancelářská sešívačka. 
  • A až bude žádoucí spoj rozdělit, pak použijte klešťový rozešívač kancelářských spon, který snadno (a bez nebezpečí zranění o sponu) vše zvládne. 

  Další kancelářské nezbytnosti 

  Nejen na poštách oceníte zvlhčovače prstů a každá kancelář má být také vybavena praktickou děrovačkou, která umožní uložení dokumentů do kroužkového zápisníku nebo do šanonu. 

  • Vítanou možností je takzvaný drátěný program. 
  • Díky němu si můžete na svém psacím stole zajistit dokonalý pořádek a přehled. 

  V každé kanceláři musejí být neustále po ruce nůžky a nože. Nůžky by měly mít delší ostří a pohodlné uchopení. Nože jsou většinou zastoupeny v několika různých variantách. Jednou z nich je nůž na dopisy, díky kterému nebude obálka „okousaná“. Můžete ho ale využít i na odříznutí přebytečné části papíru. 

  • Dalším druhem kancelářského nože je odlamovací nůž. 

  Původně byl součástí dílen a provozoven, ale díky svému širokému využití se pomalu dostal nejen do kanceláří, ale také mnoha domácností. 

  Jeho velkou výhodou je především stále dokonalá ostrost.  V případě, že dojde ke ztupení, poslední díl se odlomí a opět je nožík 100% ostrý.