Generální oblast CORMEN

Generální úklid se provádí všude v domácnostech, na pracovištích, firmách, významných místech a dalších prostorách. Je třeba zvolit vhodné čisticí prostředky. 

Pro každou plochu odpovídající čisticí prostředek

Pokud se zaměříme na celkový úklid, tak těžko vystačíme s pouhým jedním přípravkem. To by asi ani nedopadlo dobře. Naštěstí žijeme v době, kdy nás výrobci zásobují dostatečně bohatou nabídkou a tak si lze vybrat mezi produkty takové, co budou vyhovovat i na různé povrchy. Do generální oblasti lze zahrnout kanceláře, společné prostory, chodby, schodiště, ale i uvítací místnosti, různé školící centra nebo velké haly a recepce. Do takového velkého úklidu se musí počítat s umytím veškerého zařízení a současně vybavení. Můžeme se snadno potýkat jak se dřevem, kovem, nerezem, ale i sklem. 

Jak si poradit s generální oblastí?

  • Je třeba si zvolit odpovídající čisticí přípravek podle toho, kde zrovna budeme úklid provádět. Některé jsou všestranné, jiné se specializují svým složením na údržbu dřevěných povrchů a úplně jiné složení musíme zvolit na čištění skleněných ploch
  • Neutrální pomocník na každé místo je takový, který v podstatě využíváme na každodenní úklid, a také svým složením si poradí s různými druhy znečištění. Některé jsou doplněny i příjemnou vůní, což je milý bonus navíc. 
  • Podlaha v dnešní době může mít různou podobu a tak je vhodné vybírat odpovídající prostředky. 

 - Čištění a ochrana nesavých povrchů se vztahuje na PVC, linoleum, dlažby a podobně. Lze použít univerzální přípravek nebo se zaměřit přímo na specifický     materiál.

- Dřevěná nebo plovoucí podlaha to jiný šálek a tak se musíme zaměřit přímo na prostředky, které jsou určeny na dřevo, klidně se může jednat o mýdlový     čistič. Vždy je na obalu uvedený nejen postup, jak čistič používat, ale také na co je nejvhodnější. 

  • Skleněné povrchy dokážou pěkně potrápit, pokud se na ně nepůjde chytře. Opět existuje mnoho různých produktů, ale za zmínku stojí Cleamen 110, kdy se jedná o koncentrovaný prostředek, který si lze ještě naředit. Skvěle s ním zvládneme vitríny, okna, výlohy, zrcadla a ani skleněné desky stolů nebudou ochuzeni o dokonalý lesk. Jeho skvělé odmašťovací a leštící vlastnosti přesvědčí každého, že čištění skleněných ploch vlastně vůbec není tak hrozné.