Kalkulačky školní, vědecké

Tak se na chvíli vrátíme do školy a podíváme se na jednu ze základních pomůcek, které se dají v současné době běžně používat při hodinách výuky.

Bez kalkulačky se dnes studenti neobejdou

Trh v dnešní době nabízí několik druhů různých kalkulátorů. Je potom velmi snadné si vybrat odpovídající přístroj, který se uplatní nejen při výuce matematiky, ale všude, kde je nutno pracovat se vzorci a výpočty. 

  • Školní kalkulačky jsou velmi praktické a dokonce ač se to nezdá, tak zobrazují přirozené výpočty, ale také přes 250 integrovaných matematických funkcí. Samozřejmostí jsou základní výpočty jako je plus, mínus, děleno a krát, ale navíc se s nimi dají vcelku jednoduše spočítat procenta, ale i další variace a kombinace různých funkcí. Mají pěkný promyšlený design, který je velmi příjemný i na uchopení do ruky. Přehledný displej pomáhá se lépe orientovat ve světě čísel, zlomků, závorek a rovnic. Také potěší uspořádání tlačítek. Většinou se napájí z tužkových baterií, což je nejspolehlivější a také dobře dostupný zdroj.
  • Věděcké kalkulačky nezůstávají pozadu se svým bohatým výběrem, je ale pravdou, že se spíše hodí pro studenty, kteří se zabývají počtem již daleko složitějších funkcí. Na trhu se nachází s napájením klasickým, na baterie nebo jejich zdrojem může být solární energie. Rovněž se naleznou i takové, které se vzájemně se svým zdrojem doplňují. Nejprve vyčerpají energii ze světla a posléze si vezmou z bateriového zdroje. Tyto kalkulátory jsou rovněž s velmi přehledným displejem a není divu, vždyť se zadávají poměrně dost složité vzorce. Převody jednotek, maticové a vektorové výpočty, rovnice a nerovnosti. Dále jim nedělá problém distribuční funkce nebo periodické znázornění desetinných zlomků a to rozhodně není vše. 

Kalkulačky školní, vědecké a mnohé další jsou velkými pomocníky a to nejen ve školních lavicích, ale také na pracovišti, domácnosti či na jiných místech, kde naleznou své uplatnění. Stále se jedná o počítání bez větší námahy.