Kotoučové řezačky na papír

Jsou výrobky, které by rozhodně v domácnosti nebo v kanceláři neměly chybět. Mezi ně se řadí rovněž kotoučové řezačky, na které se lze vždy spolehnout. 

Řezačky na papír mají své využití

Možná si někdo řekne: „Na co si asi tak budu pořizovat nějakou řezačku na papír, když mám nůžky nebo v nejhorším papír lze přeložit a rozříznout nožem“. Je pravda, že i tím to způsobem je možné postupovat, ale na druhou stranu je třeba vše dobře změřit, narýsovat a poté se pustit do práce. Kotoučové řezačky tohle zvládnou i bez rýsování. Využití tak skutečně naleznou všude, kde je třeba pohodlně a bezpečně nařezat vizitky, fotografie, dokumenty, karty, ale i laminované listy nebo další materiál. Záleží na typu řezačky, co zvládne za úkol. Pokud se budeme soustředit na papír, tak postačí tak velká, aby zvládla přeříznout velikost A4. 

Co nabízí domácí kotoučová řezačka?

  • V první řadě snadnou přenositelnost, protože se nejedná o těžký nebo rozměrově velký výrobek. 
  • Dá se snadno skladovat v zásuvce stolu.
  • Díky kolečku, které se stará o řez papíru, je s ní snadná manipulace.
  • Navíc díky krytu se nikdo ani nezraní, tudíž je bezpečnější, než nůž nebo nůžky.
  • Existují různé druhy a velikosti a podle toho lze zvolit množství papíru na řezání.
Kotoučové řezačky v kanceláři nebo provozovně potřebují trochu jiné provedení. Přirozeně jsou dražší, ale také musí zvládnout rozříznout přesně na míru plakáty nebo jiné materiály. Většinou jsou dodávány i s podstavcem a odpadním vakem, což umožňuje pohodlnou manipulaci jak s materiálem, tak s řezáním a konec konců i s odpadem.

Jaký typ řezačky zvolit?

Na trhu existuje dostatečná nabídka kotoučových řezaček. Rozhodně se před nákupem vyplatí si rozmyslet, jak často se bude používat a také na co. Podle toho se soustředit na výběr takové řezačky, která bude zvládat požadavky na kapacitu a také délku samotného řezu.
 
Kapacita řezu – ta určí maximální počet papírů, které musí bez problémů zvládnout.
Délka řezu – zde se jedná o maximální možnou šířku papíru, který řezačka zpracuje. 
S kotoučovou řezačkou budou řezy rovné, k tomu poslouží měřítko, které je mnohdy součástí produktu. Některé modely nabízí i další praktické pomůcky pro snadnou manipulaci.