Mycí a čistící prostředky na linoleum a dlažbu

V dnešní době existuje velké množství materiálu, ze kterého si lze vytvořit vyhovující podlahu. Poté je nutné zvolit odpovídající čisticí prostředky. 

Ne každý saponát se dá použít na údržbu podlahy

Výrobci čisticích prostředků nabízí širokou škálu svých produktů. Každý je přirozeně něčím odlišný a také jeho složení poté je vhodné na jiné povrchy, na což by měl uživatel dát pozor. Jinou údržbu budou vyžadovat například dřevěné a plovoucí podlahy a na dlažbu či PVC si lze vybrat jiný rovněž velmi účinný prostředek. Stačí sledovat pozorně doporučení od výrobce a chybu tak nelze udělat. 

Dlažba nebo linoleum

Oba dva výběry jsou velmi používanou podlahovou krytinou a to jak v obytných, tak komerčních, ale rovněž i průmyslových objektech. Je rozhodně na místě zvolit takový materiál, který bude kvalitní a méně se poničí, to ovšem je na posouzení odborníků, kteří budou krytinu pokládat. Při pravidelném opotřebování je zcela jisté, že bude muset nastat i nejvýhodnější péče o její údržbu. Naštěstí je na trhu skutečně dostatečné množství úklidových potřeb, a tak nebudou problém dělat ani čistící prostředky na linoleum a dlažbu. A rozhodně si poradí i s hodně velkým znečištěním.

  • Čistič podlah, který je univerzální může obsahovat alfalkohol, který je určený pro dokonalou čistotu a ochranu všech nesavých povrchů. Povrch získá nejen svoji ideální čistotu, ale rovněž lesk a podlahy tak budou bez dalších nevzhledných šmouh. Nesmí u něho překvapit snížená pěnivost, jelikož na bohatství pěny se v tomto případě skutečně nehraje. V nabídce jsou i parfémované produkty, což po vytření nechává velmi příjemný ozón.
  • Velmi příjemně dokáží překvapit superkoncentráty, které se běžně ředí v určitém poměru. Poté například z jednoho litru lze připravit až 400 litrů roztoku na dokonalé vyčistění podlahy a to i v průmyslových zónách. 
  • Mezi vysoce kvalitní čistící prostředky na linoleum a dlažbu, a ještě s dezinfekčními účinky se řadí Sanytol nebo známé Savo, které je v dnešní podobě doplněno ještě příjemnou květinovou či jinou vůní.

Výběr čističů na podlahu je velký nejen podle složení produktu, ale i v množství či jejich koncentraci. Podle vlastního uvážení a znečištění lze zakoupit odpovídající produkty.