Mycí a Čistící prostředky na PC

Pořádek na pracovním stole je nesmírně důležitý, nicméně je potřeba věnovat pozornost i čistotě a údržbě dalšího zařízení, které je denně v provozu. 

Zapomeňte na běžné čisticí prostředky

Na pracovním stole se dnes nikdo neobejde bez počítače a další podobné techniky. Není třeba si ani nalhávat, že jsou to lapače prachu, špíny a mnohdy i zbytků jídla, zvláště když se musí dodělat nějaký důležitý projekt a je to hra s časem. Jenomže takový prach a nečistoty se tak špatně uklízí a zařízení zase pod jejich tíhou bude chřadnout. To se zvláště týká samotných zdrojů.
Naštěstí jsou k dispozici celkem ukázkové produkty, které si dokáží se špínou veškerého charakteru velmi dobře poradit. Jen je třeba se zaměřit na čistící prostředky PC, to poté nikdo chybu neudělá a zařízení neponičí. Zde není vhodné používat běžné přípravky na úklid, i když se to může jevit jako dobrý nápad.

  1. Čisticí ubrousky mají antistatický a dezinfekční účinek. Jsou velmi vhodné k čištění obrazovek u PC, ale ne u televizorů. Dále jsou ideální pro čištění klávesnic, počítačů, ale i jiné kancelářské techniky, včetně telefonních přístrojů. Pěkně odstraní prach, mastnotu, zbytky různých částic, ale rovněž poskytnou i ochranu před dalším usazováním nečistot.
  2. Okolní plasty veškeré kancelářské techniky vyžadují též odpovídající údržbu. V tomto případě je vhodné zvolit čistič na plasty, který je určený právě pro tato zařízení. Vyznačuje se skutečně velkou rozpustností nečistot a zaručuje vyčištění i méně dostupných míst. Pěkně plasty vyčistí, ale i obživí, což přináší další bonus, že i starší technika může vypadat skvěle.
  3. Stlačený plyn na počítač? Ano i takový čisticí prostředek existuje, je nehořlavý a důkladně vyčistí odolné usazeniny prachu u všech elektronických zařízení, optiky, ale i například má své využití v hodinářství, fotoaparátů a podobně. Pro přesné zaměření se používá aplikační trubička, tudíž cíl nelze minout.

Výhodné sady

V některých případech je velmi výhodné si zakoupit rovnou celou soupravu čisticích prostředků na PC, předně klávesnic nebo sady určené pro fotoaparáty či kamery. V podstatě je zde vše potřebné pro důkladné vyčištění nepřístupných míst a technika může opět zářit novým kabátkem.