Obálky - Balení - obálka C6/1000ks

I když žijeme v elektronické době, tak se bez některých věcí stejně neobejdeme. Ptáte se co, to asi tak může být? To je jednoduché, jsou to obálky. 

Obálky mají různé podoby

Je pravdou, že se moc dopisy neodesílají, alespoň ty soukromé, jelikož je postupně nahrazují sociální sítě, e-maily, které jsou rychlejší, než pošta. Dokonce díky datovým schránkám se i úřední listiny vytrácí z poštovních schránek, takové doručení je rovněž rychlé a hlavně bezpečné. Nicméně obálky mají stále své postavení, a dokud bude existovat pošta, tak se na tom nic nezmění. 

Bohatý výběr zajisté překvapí

  • Klasické obálky, které známe již ze svého dětství, jsou papírové a ve tvaru A6, A5 nebo i větších formátů, do kterých se vejdou velikosti A4 papírů. Dříve byly klopy opatřeny lepidlem, které se muselo navlhčit, a poté se pevně přitiskly na zadní stranu. V současné době je to mnohem jednoduší, jelikož se vloží zásilka do zvolené obálky a klopa je již opatřena lepícím proužkem, který pevně sevře obsah. Někdy jsou tyto kraje chráněny páskou, která se snadno odtrhne a poté se přilepí. 
  • Obálka s křížovým dnem je výjimečná v tom, že má rozšířené dno, tudíž lze do ní vložit objemnější obsah. 
  • Kartonová obálka zase pro změnu je daleko pevnější, než papír a tak lze odesílat obsah, který by snadno papír protrhl.
  • Prach, vlhko a nečistoty rozhodně některým zásilkám nesvědčí. To nevadí, vždyť lze přece zvolit ideální obálku, která bublinková a tím samozřejmě dostatečně vše ochrání. Prodávají se opětovně v různých velikostech, což poskytuje svým uživatelům jistý komfort.
  • Obálky jsou přizpůsobeny i CD diskům. Je pravdou, že spíše je to na jejich ochranu před poškrábáním, ale i tak je to dostatečně vhodný obal i na popis. 
  • Nesmíme zapomenout na obálky z pevného materiálu, které jsou opatřeny pevným drukem. Zřejmě s nimi na poštovní přepážku nepoběžíte, ale skvěle zabezpečí všechny dokumenty, které třeba s sebou ponesete. 

Obálek je neskutečně mnoho a nejedná se o velké finanční náklady na jejich pořízení, tudíž si je lze zakoupit i ve větším množství a tak mít zásobu, v potřebný čas se totiž jistě hodí.