Počítačové klávesnice

Klávesnice vybírejte podle několika kritérií. Záleží především na tom, k jakému účelu bude PC používán. Jiné nároky budete mít v kanceláři a jiné při hraní her. 

USB klávesnice se vyrábějí v několika typech 

Klávesnice je nedílnou součástí každého počítače. Především na ní závisí, jak bude práce či zábava na vašem PC nebo notebooku pohodlná. Moderní klávesnice ke svému počítači si můžete pořídit v několika možných variantách. Výběr závisí především na způsobu využití.

  • Jednou z možností je klasická drátová klávesnice, která patří mezi nejstarší typy. 
  • Jestliže máte svůj počítač stále na stejném místě a není nutné s ním manipulovat, pak by mohl být výběr tohoto druhu klávesnice jednou z možností. 
  • Je však zapotřebí počítat s tím, že by mohla být kabeláž tak trochu na obtíž. 

Klasická drátová klávesnice se hodí především ke psaní. Stejně jako druhý typ, velice podobný, kterým je bezdrátová klávesnice. 

Bezdrátová klávesnice přináší více pohodlí  

Bezdrátová USB klávesnice je výhodná především ve snadné manipulaci ve chvílích, kdy není zapotřebí počítač používat. Klávesnici jednoduše přendáte jinam a máte dostatek volného místa na stole. Kromě toho si ušetříte čas i práci při úklidu, protože postrádá jakoukoliv kabeláž. 

 

Připojení je možné dvěma možnostmi. 

  1. Jednou z nich je prostřednictvím Bluetooth a bezdrátové sítě v pásmu 2,4 GHz. 
  2. Jestliže tuto možnost nemáte, pak se vše dá vyřešit propojením přes USB přijímač. Ten je součástí klávesnice. 

Praktické a finančně výhodnější sety 

Pro klasické využití v kancelářích nebo v domácnostech jsou ideálním způsobem kombinace klávesnice a myši. Pro některé úkony je pohodlnější používat pouze myš a naopak. 

  • V tomto případě je výhodné pořídit celý set, který tyto dva prvky obsahuje. 
  • Tyto sety vybírejte podle účelu a typu použití. 
  • Je zapotřebí věnovat pozornost také uspořádání, výbavě a možnosti připojení. 
  • Nezapomeňte, že výběr těchto ovládacích prvků bude mít zásadní vliv na efektivitu vaší práce a také na pohodlí při odpočinku u některé PC aktivity.