Pokladní pásky

Každá podnikající osoba a zvláště pokud jeho podnikatelská činnost souvisí s prodejem, tak si musí zajistit dostatek materiálu pro svoje podnikání. 

Pokladny se neobejdou bez vhodných pásek

V podstatě i pokladní pásky jsou papíry, na které se tiskne, jen mají jiný vzhled a rovněž i strukturu a o účelu ani nemluvě. Kotoučky mají skutečně různé rozměry a tak je třeba se předně soustředit na typ pokladny, aby vše odpovídalo kvalitnímu zpracování. Pásky do pokladen jsou vyrobeny a dodávány pouze z kvalitního materiálu. Dají se využít podle samozřejmě uvedeného rozměru v registračních pokladnách, platebních terminálech, kalkulačkách, které jsou stolní a s páskou. Berete si lístek při parkování? I v tomto případě se jedná o kotouček, který zaznamená všechny podstatné informace. Samozřejmě je naleznete v obchodech, na čerpacích stanicích u mycích boxů, ale i na dalších místech. Využití je poměrně dost široké. 

  • Některé typy jsou pouze běžné papírové, ty mohou být součástí jehličkových pokladen, ale i kalkulátorů, přirozeně se liší od sebe šíří kotoučků a mnohdy se uživatel setká i s horší kvalitou papíru, což ale nevadí konečnému výsledku.
  • Termo pokladní pásky - jsou vhodné pro EET pokladní systémy. Opětovně se rozdělují podle své šířky a také dutinky, která se musí shodovat s typem zařízení. Jsou vyrobeny z kvalitního bílého termocitlivého papíru a je pravdou, že se dají uchovávat omezenou dobu, jelikož tisk může úplně vymizet. Také je třeba dbát pokynů výrobce pokladen, protože se zde vkládají dva kotoučky. Na jeden se běžně tiskne účtenka pro zákazníka a druhý je určen pro archivaci. 
  • Samopropisovací kotoučky se opětovně hodí pro EET pokladny a jsou shodné s termo pokladními pásky. Vždy jsou rozhodující čísla rozměrů, které se musí shodovat. 

Kotoučky do pokladen se prodávají po kusech, ale daleko lepší je si pořídit celé balení, jelikož se nestane, že kvůli nedostatku se bude muset ukončit provoz. Pokud totiž pokladní systém nebo jakýkoliv jiný přístroj bude postrádat tento základní sortiment, tak se zastaví a jeho činnost se opětovně obnoví až při dodání pokladní pásky.