Řezačky na papír

Pro precizní a efektivní řezání papíru jsou naše řezačky ideální volbou pro každou situaci. Ať už potřebujete rychle upravit dokumenty ve formátu A4 nebo připravit profesionální plakáty ve větším formátu, máme pro vás řešení.

Řezačky na papír druhy:

Existuje několik druhů řezaček na papír a záleží v podstatě na tom, jak moc často ji budete využívat. Je pravdou, že výrobci nabízejí několik možností provedení a tak před koupí je třeba zvážit její parametry. Pokud ji využijete pouze na kutilské práce nebo jen k rychlému rozdělení papíru na více částí, tak postačí jen menší základní verze, která si poradí s formátem papíru A4. V podstatě její velké plus je, že není potřeba dalších pomůcek na přesné měření. Již žádné nůžky nebo pravítko. Pokud ovšem bude řezačka papíru denní společnicí na pracovním stole, tak je dobré pouvažovat o jiné nabídce a investovat tak do kvalitního produktu. Některé modely jsou totiž zcela bezúdržbové a mají čepel, která se, při řezání, sama ostří o kovovou hranu řezné podložky. 

Rozdíl v řezačkách papíru:

  • Řezačky na papír s jezdcem – při řezání papíru se soustředíte na jezdce, který má uvnitř sebe zabudovaný břit. Papír, který chcete tak rozdělit pouze nastavíte podle potřeby a za pomoci táhnutí jezdce jej rozdělíte. Bezproblémová a jednoduchá manipulace s přístrojem, vhodná na kutilské nebo občasné činnosti. 
  • Řezačky na papír kotoučové – mají podobný úkol, jen s tím rozdílem, že řez papíru se provádí za pomoci kolečka, kterým se přejíždí po vytyčené linii. 
  • Řezačky na papír pákové – tyto modely patří k výrazně lepším, jelikož bez větších problémů zvládnou řezat více papíru najednou. V podstatě se to dá připodobnit velkému noži, který vypadá jak páka a když se stiskne směrem dolů, tak se dostaví naprosto přesný výsledek. 

      Nesmí se podcenit formát papíru

      Přece jenom je dobré ještě před výběrem řezačky papíru se zamyslet nad tím, jaký formát papíru budete nejvíce využívat. Nejběžnější formát je A4 a také asi nejčastější. Existují ovšem i větší přístroje na řezání materiálu o velikosti až A1, je pravdou, že ty se spíše využijí v profesionálních provozovnách, kdy je třeba nařezat například přesně plakáty. Na druhou stranu není vůbec špatné investovat do větších rozměrů, jelikož ty nám poté zajistí i přesné rozdělení menších formátů, což se vyplatí.