Skartovačky papíru

Existují dokumenty, které rozhodně nemusí spatřit někdo jiný. Buď si to vysloveně nepřejeme, nebo pro změnu obsahují údaje, které jsou velmi osobní.

Se správnou skartovačkou se není čeho obávat

Skartovačky papíru nejsou tak nákladné, případně náročné na údržbu a provozování, aby nenašly využití jak v domácím prostředí, tak v kancelářích nebo přímo ve firmě. V podstatě se jim musí přiznat to, že umí skvěle zpracovat dokumenty a to tak, že díky nim lze předejít k nežádoucímu úniku dat a důležitých informací. 

Proč si skartovačku papíru pořídit?

  • Chráníte především data, která nejsou určena pro jinou manipulaci, než pro kterou jsou určena a pro toho, kdo za ně bude zodpovídat. To platí jak pro soukromé účely, tak v různých poradnách, kancelářích, bankách nebo soudech či v účetní firmě.
  • Dokonce některá pracoviště mají nařízeno, že zde musí skartovačky papíru být a je pravdou, že tyto aparáty musí splňovat certifikát NBÚ.
  • Co nechcete, aby ostatní objevili v koši nebo případně i kontejnerech na papír v rozpoznatelné podobě, tak to je třeba řádně vše zlikvidovat.
  • V domácím prostředí se rovněž nalezne mnoho dokumentů s vašimi údaji, které zrovna nemusí nikdo vidět, díky skartovačce papíru se to ani dozvědět nemusí.

Jak takový přístroj funguje?

V podstatě je to velmi jednoduché. Do skartovačky se vloží papíry a mnohdy podle typu lze i několik archů najednou. Pokud je zapnutá, tak se postupně důležitý dokument rozřeže na proužky, které mohou mít různou velikost. Nebo daleko lepší je pořídit skartovačky papíru, které vytváří křížový řez, kdy samozřejmě bude částice menší, což bude lepší. Je pravdou, že zde se více projevuje prašnost, ale zase není problém pořídit vhodné ošetření v podobě oleje a tak prodloužit přístroji i jeho životnost.  

Koš je součástí skartovačky papíru

Ač se to nezdá, tak i objem koše, do kterého se budou dílky papíru řezat, je důležitý.  Udává se v litrech a některé jsou vybaveny průhledným okýnkem, kdy lze snadno vidět, kolik ještě máte volného prostoru, než se rozhodnete koš vysypat. Tím se dokonce nestane to, že byste koš příliš přeplnili a mohlo dojít k poškození nebo dokonce ke spálení motoru. Na výběr je mnoho různých skartovaček papíru, které odvedou svoji práci velmi kvalitně.